Uudised

Pilvekonverents 2017 „Olla pilves või mitte – selles on äririsk“2017-02-07

GLIMSTEDTi advokaat ja andmekaitseõiguse ekspert Mari-Liis Orav esineb 8. märtsil 2017 toimuval Pilvekonverentsil 2017 „Olla pilves või mitte – selles on äririsk“. Konverentsil räägivad mitmed spetsialistid pilvelahendustest ja nendega seotud riskidest.

Mari-Liis räägib avaesinejana teemal „Isikuandmed pilves: mis muutub uue andmekaitsemäärusega?“. Ettekanne keskendub peamistele ohukohtadele isikuandmete töötlemisel pilves, sh pilveteenuse pakkuja ja selle kasutaja vastutusele ning isikuandmete piiriülesele edastamisele. Isikuandmete töötlemisel pilves kehtivad küll samad reeglid, mis isikuandmete töötlemisel muus keskkonnas, aga õiguslikult teeb teema keerulisemaks just pilveteenuse ülesehitus, sh teenusepakkuja kasutamine ning andmete piiriülene edastamine. Ühtlasi osaleb Mari-Liis konverentsi arutlusringis, kus käsitletakse, milliseks on kujunenud pilve kasutegur küberohtude ja isikuandmete regulatsioonide valguses ning kuidas juhtida riske pilveteenuste kasutuselevõtul.

Mari-Liis omab aastate pikkust kogemust andmekaitseõiguse valdkonnas ja on viibinud praktikal Euroopa Andmekaitseinspektori juures. Mari-Liis panustas üleeuroopalise pilveteenuse kasutajatele suunatud tööriista Cloud Privacy Check väljatöötamisse ja on pilveteenuste globaalse arengu ning innovatsiooniga tegeleva StarAudit Legal Advisory Board liige.

Konverentsi ja registreerumise info leiab siit: http://www.ituudised.ee/pilvekonverents-2017KONTAKT

Kai 1, Tallinn, Estonia