fbpx
VÕTA ÜHENDUST
tallinn@glimstedt.ee +372 622 6006
Glimstedt osaleb president Karise riigivisiidil Lätti

Glimstedt osaleb president Karise riigivisiidil Lätti

President Alar Karis ja Sirje Karis on 24. – 26. aprillini riigivisiidil Lätis. Kohtumiste keskmes on Eesti ja Läti heanaaberlike suhete tihendamine eriti digivaldkonnas ja kaitsekoostöös.

Presidenti saadavad visiidil kliimaminister Kirsten Michal, majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo, riigikogu liikmed Henn Põlluaas ja Peeter Tali, kaitseväe juhataja Martin Herem ning Eesti ettevõtjate delegatsioon, kuhu kuulub ka Glimstedt partner Randu Riiberg.

Läti presidendi Egils Levitsi kutsel on president Alar Karis ja Sirje Karis 24. – 26. aprillini riigivisiidil Lätis. Tegemist on president Karise ametiaja esimese riigivisiidiga.

President Karis kohtub esmaspäeval Läti presidendi Egils Levitsiga, peaministri Krišjānis Kariņšiga ning Riia linnapea Mārtiņš Staķisega. Kolmapäeval kohtub ta Läti parlamendi esimehe Edvards Smiltēnsiga ja peab eestikeelse kõne parlamendi ees.

Kohtumiste keskmes on Eesti ja Läti heanaaberlike suhete tihendamine eriti digivaldkonnas ja kaitsekoostöös. Samuti ettevalmistused eelseisvaks NATO tippkohtumiseks ning Ukraina igakülgse toetamise jätkamine. Strateegiliste regionaalsete projektide arengut ja ühendusi silmas pidades on visiidi kavas Rail Baltica Riia raudteeterminali ehituse ja Inčukalnsi maa-aluse gaasihoidla külastus.

Eesti presidenti saadavad riigivisiidil kliimaminister Kirsten Michal, majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo, Riigikogu liikmed Henn Põlluaas ja Peeter Tali, Kaitseväe juhataja Martin Herem ning Eesti ettevõtjate delegatsioon.

Allikas: Vabariigi Presidendi Kantselei

 

Kontaktisik: Randu Riiberg