fbpx
VÕTA ÜHENDUST
tallinn@glimstedt.ee +372 622 6006
Koostöö Ukraina bürooga Ilyashev & Partners

Koostöö Ukraina bürooga Ilyashev & Partners

Baltikumis ja Rootsis tegutsev Glimstedt on sõlminud koostöömemorandumi Ukraina ühe suurima ja tunnustatuima advokaadibürooga Ilyashev & Partners.

Läbirääkimisi koostöö süvendamiseks alustati juba 2021.a. sügisel. Pärast sõja algust on koostöö vajadus ja perspektiiv veelgi olulisemaks muutunud.

Uus partnerlus avardab Glimstedt’i võimalusi olla Ilyashev & Partneri ja Ukraina klientidele tugevaks partneriks Euroopas ja muus maailmas ning omakorda aidata välisklientidel opereerida läbi usaldusväärse partneri Ukraina keerulises majanduskeskkonnas ja ärikultuuris. Muuhulgas on Ilysashevi bürool kontorid Kiievis, Harkivis, Dnipros ja Odessas.

“Tihe koostöö Glimstedtiga võimaldab meil pakkuda oma klientidele lisateenuseid ning aidata Baltikumi ja Skandinaavia ettevõtete saabumist Ukrainasse sõjajärgsetele ülesehitustöödele. Meie, nagu ka meie kliendid, usume Euroopa Liidu liikmelisuse väljavaadetesse Ukrainas ja tulevikuvõimalustesse,“ märgib Mihhail Iljašev, Ilyashev & Partnersi juhtivpartner.

Glimstedt’i partneri Randu Riibergi sõnul avab selline partnerlus Ukraina ühe suurima advokaadibürooga täiesti uued võimalused uute projektide arendamiseks ning annab klientidele selge konkurentsieelise. “Tulenevalt pikajaalisest rahvusvahelisest kogemusest tagame oma klientidele õigusabi kõikjal maailmas. Nüüd on meil usaldusväärne partner ka Ukrainas. Arusaadavalt ei näinud me 2021.a. sügisel läbirääkimisi alustades ette sõda. Samas on selge, et toimunud arengute valguses hakkavad Baltikum ja Skandinaavia kandma olulist rolli Ukraina ja muu maailma vahel. Glimstedtil on täna unikaalne võimalus olla esimeste hulgas kes on Ukrainasse juba sõja ajal investeerinud. Usaldame oma partnereid (Ilyashev & Partners), et soovitada neid ka oma klientidele,” ütleb Randu Riiberg.

Pidades silmas Ukraina ees seisvaid väljakutseid, ühendab Ilyashev & Partnersi ja Glimstedti ühine eesmärk pakkuda oma klientidele võimalikult laia valikut kvaliteetseid õigusteenuseid.

Koostöömemurandum allkirjastati Kiievis 20.-21.juunil 2022.a. toimunud rahvusvahelise kõrgetasemelise äridelegatsiooni raames. Delegatsiooni korraldas Ukraina-Eesti Tööstuskoda, mida juhib vandeadvokaat Randu Riiberg.

Delegatsioonis osalenud Glimstedt Leedu partneri Egidijus Bernotase sõnul ei oota Ukrainat mitte ainult pikk rekonstrueerimisprotsess, vaid ka õigussüsteemi kohandamine EL-i nõuetele. “Äri, mis on turu taastumiseks hädavajalik, reageerib nendele protsessidele väga kiirelt. Selline tihe koostöö advokaadibüroode vahel on suurepärane vahend tasakaalu tagamiseks ja edasiliikumiseks,” ütleb Egidijus Bernotas.

Advokaadibüroo Glimstedt asutati 1935. aastal ja sellel on tänaseks üle 200 advokaadi Rootsis, Eestis, Lätis ja Leedus. Advokaadibüroo Ilyashev & Partners asutati 1997. aastal ning selles töötab Kiievis, Harkivis, Dnipros ja Odessas üle 120 inimese. Kokku moodustub osapooltest üks regiooni suuremaid advokaadibüroosid, mille nõustamismeeskonnas on üle 300 inimese.  Oleme nüüd ka Ukrainas oma klientidele strateegiliseks partneriks.

Kontaktisikud: Ringo Heidmets, Maria Veermäe, Randu Riiberg