fbpx
VÕTA ÜHENDUST
tallinn@glimstedt.ee +372 622 6006
Heitlik kinnisvaraturg loob lisavõimalusi

Heitlik kinnisvaraturg loob lisavõimalusi

23. märtsil toimub Tallinnas Nordic Real Estate Forum, mis keskendub muutustele kinnisvarasektoris.  Glimstedt on konverentsi partner ja meie ekspertidega saab sündmusel kohtuda ja nõu küsida.

Eesti Kinnisvaraettevõtete Liidu juhatuse esimehe Gert Jostovi sõnul ootavad siinset kinnisvaraturgu ees heitlikud ajad. Seoses Ukraina sõjaga on otseinvesteeringute maht Eestis vähenenud, mis aga pakub siinsele kinnisvarasektorile lisavõimalusi. Samas on kõrge inflatsioon ja euribori kasv pärssinud inimeste huvi ja võimalusi kinnisvara soetamiseks laenu saada. „Usun aga, et Eesti kinnisvarasektor on rasketeks aegadeks hästi valmistunud. Siinse kinnisvaraturu kiirenemise võtmeküsimuseks saab ilmselt olema raha hind,” märkis Jostov.

Randu Riiberg, Glimstedt

Glimstedt partner Randu Riiberg: “Viimaste aastate muutujad – pandeemia, Venemaa agressioon Ukraina vastu – on muutnud kinnisvaraturgu viisil, mis muutnud seal tegutsemise ebakindlamaks ja raskemalt prognoositavamaks. See on olnud samas ka aeg võimalusteks ja võitudeks ning vaja on olla valmis kiireteks muutusteks, kohanemiseteks ja läbirääkimisteks.”

Swedbanki kinnisvaraosakonna juhi Ero Viigi hinnangul on meid ümbritsevas keskkonnas viimastel aastatel toimunud muutused, mida mitte keegi ei osanud varasemalt prognoosida. Põhjamaade võlakirjaturu hetke sentiment on senimaani olnud piiratud mõjuga Baltikumi kinnisvarasektorile, kuid kas see ka nii jääb, on keeruline ennustada. Viimase aasta jooksul aina enam räägitud lühend ESG ja rohepööre kinnisvaras on kasvava tähtsusega valdkond nii institutsionaalsetele investoritele, pankadele kui ka rentnikele. Kinnisvara on varasemalt olnud ja on ka tulevikus üks olulisemaid sektoreid Swedbanki finantseerimisportfellis, mistõttu saab olema huvitav kuulata ja oluline teada, mida arvavad tulevikus aset leidvatest arengutest erinevad oma valdkonna tippspetsialistid.

Nordic Real Estate Forum 2023 võõrustab kaht mainekat peaesinejat. Swedbanki grupi peaökonomisti asetäitja Nerijus Mačiulis räägib inflatsiooni langusest, tõusvatest intressimääradest ja ebakindlat varade väärtusest. Newseci partner ja uuringujuht Adam Tyrcha ettekande teemaks on „Futurama: Mis saab Põhjamaade ja Baltimaade kinnisvarast edasi”.

Foorumi keskseks fookuseks on muutused kinnisvarasektoris. Kuus paneelvestlust toovad põhjalikuks diskussiooniks kokku valdkonna spetsialistid üle maailma. Antakse muuhulgas näpunäiteid kinnisvarainvesteeringuteks 2023. aastal, räägitakse majandustrendidest ja riskidest, logistika kinnisvara tulevikust. Eraldi paneel on pühendatud ka ESG-le kinnisvaras ning äri- ja arenduskinnisvara arutelu keskendub tuleviku tööruumidele. Päeva lõpetab kaubanduskinnisvara paneel tuleviku trendide ja uudistega.

Foorumist võtab osa pea 400 inimest rohkem kui 10 riigist ning teadmisi jagavad 35 oma ala tunnustatud eksperti. Lisainfo ja täispikk programm on leitav konverentsi kodulehelt: www.nordicreforum.com.

Nordic Real Estate Forum 2023 partnerid on Swedbank, Newsec, East Capital, Colonna Grupp, Baltic Horizon Fund, Technopolis Ülemiste, Advokaadibüroo Glimstedt. Foorumit korraldavad Eesti Kinnisvarafirmade Liit, Eesti Kinnisvara Hindajate Ühing, Eesti Kinnisvaramaaklerite Koda ja Corpore Konverentsid.

Advokaadibüroo Glimstedt on tegutsenud Rootsis alates 1935. aastast, olles üks vanimaid advokaadibüroosid piirkonnas. 1997. aastal avati Baltikumi esindused kõigis kolmes pealinnas Eestis, Lätis ja Leedus, 2022. aastal sõlmiti koostöölepe ka Ukraina juhtiva bürooga Ilyashev & Partners. Glimstedtil on laialdased teadmised, et pakkuda oma klientidele strateegilist tuge, sealhulgas M&A, vaidluste lahendamine, kinnisvara, ettevõtete äri, maksejõuetus, intellektuaalomand ja palju muud.

Kontaktisikud: Leho Pihkva, Randu Riiberg, Maria Veermäe