fbpx
VÕTA ÜHENDUST
tallinn@glimstedt.ee +372 622 6006
Ukraina ettevõte sai Venemaalt tagasi 292 miljonit USA dollarit

Ukraina ettevõte sai Venemaalt tagasi 292 miljonit USA dollarit

Luhanski piirkonna kaubanduskohus mõistis Venemaa Föderatsioonilt sisse üle 292 miljoni USA dollari suuruse kahju, mis on tekitatud Ukraina ühele suurimale koksi- ja keemiaettevõttele PJSC Alchevsk By-Product Coke Plant (PJSC Alchevsk By-Product Coke Plant). Ettevõtte likvideerijana ja esindajana tegutses Glimstedti Ukraina partner büroo Ilyashev & Partners partner Roman Marchenko.

Alchevski koksikombinaat asub Luhanski oblasti ajutiselt okupeeritud territooriumil. Ettevõte oli spetsialiseerunud koksi tootmisele tööstusettevõtete jaoks ja oli üks kolmest suurimast tootjast Ukrainas. 2014. aasta aprillis okupeeris Venemaa Föderatsioon osa Donetski ja Luhanski oblastite territooriumist, sealhulgas Altsevski, kus asusid Altsevski koksikemiatehase tootmisrajatised. Ettevõte “konfiskeeriti” ja anti üle Vene Föderatsiooni kontrolli all olevate isikute kätte. 2021. aastal kuulutas Luhanski oblasti kaubanduskohus Alchevski koksikemiatehase maksejõuetuks ja algatas likvideerimismenetluse.

Ettevõtte likvideerijaks määrati Ukraina advokaadibüroo Iljašev ja Partnerid vanempartner Roman Marchenko. Registreeritud nõuded Alchevsk Coke Chemical Plant’i vastu ulatusid 52,61 miljardi UAH-ni. Seni on esmatasandi võlausaldajate esitatud nõuded täielikult välja makstud. Venemaa relvastatud agressiooni tagajärjel kandis Alchevski koksikombinaat märkimisväärset materiaalset kahju, kuna kaotas kontrolli oma varade üle ja kaotas kasumi, kuna ettevõte ei saanud oma äritegevusega tegeleda. Sellest tulenevalt kuulutati ettevõte maksejõuetuks. Luhanski piirkonna kaubanduskohus rahuldas Alchevski koksikombinaadi nõude täies ulatuses, määrates talle eespool nimetatud kahjutasu.

Ilyashev & Partnerid on üks Ukraina suurimaid ja tunnustatumaid advokaadibüroosid ning Glimstedti usaldusväärne partner piirkonnas.