fbpx
VÕTA ÜHENDUST
tallinn@glimstedt.ee +372 622 6006
Hankelepingu tühisuse tuvastamisest

Hankelepingu tühisuse tuvastamisest

24. mail toimuval Riigihangete Treff 2023 päeval arutlevad Glimstedti riigihanke eksperdid Maria Veermäe ja Ringo Heidmets hankelepingu tühisuse tuvastamise temaatikat vaidlustuspraktika näitel.

Riigihangete Treff 2023 toob kokku suurimad hankijad, tuntuimad hankespetsialistid ja aktiivsed pakkujad.

Maria Veermäe ja Ringo Heidmets, kelle kogemustepagasist leiab nii hankija kui ka pakkuja rolli, veavad riigihangetele pühendatud päeval arutelu teemal „Hankelepingu tühisuse tuvastamisest ja ülekaalukast avalikust huvist vaidluspraktika näitel“, mille jooksul analüüsitakse lahendeid, kus ettevõtjad on taotlenud hankelepingu tühisuse tuvastamist ja millistel juhtudel (sh ülekaaluka avalik huvi olemasolul) on pakkujate nõudeid saatnud ebaedu.

„Hangete korralduses on spetsiifilisi elemente, mida teavad vaid eksperdid. Kui soovime, et hanked tooksid parima nii hankija kui ka pakkuja seisukohast, on vaja valdkonnale tuua rohkem tähelepanu ning kogemused ja teadmised koondada,“ ütleb Veermäe ja lisab „fakt, et korrektsuse peab tihti lõpuks tagama konkureeriva pakkuja vaidlus, peaks olema erand, mitte reegel.“

Arutelu teemapunktidena võib osaleja oodata järgnevaid teema-aretusi:

  • Lahendite analüüs, kus on taotletud hankelepingu tühisuse tuvastamist;
  • Pakkujate või teiste huvitatud isikute „metsasanitari“ roll ja tühisuse tuvastamise nõude esitamine;
  • Hankija võimalikust kaitsepositsioonist toetudes avalikule huvile.

„Arutelu käigus vaatame otsa viimastele riigihanketel, millele on järgnenud lepingu tühisuse tuvastamine olukorras, kus lepingu väärtus oli miljon eurot ja osapooled olid juba asunud lepingut täitma,“ ütleb Heidmets ja lisab „sellised olukorrad on kulukad ja võiksid on välditavad kui hanketingimused on korrektsed ning seda aitaks tagada näiteks üleriigilised hanke teadmiskeskused. Samuti võime häid korraldusnäiteid leida teistest riikidest.“

Arutelule on oodatud kõik, kellele antud valdkond huvi pakub.

Samal teemal:

Kas iga ettevõte peaks saama osaleda riigihankel?

Pronksi ja Jõe tänava hange: olukorraga ei pea leppima

Riigihanke Treff

Riigihangete Treffil analüüsitakse riigihangete valdkonna kitsaskohti ja probleemseid juhtumeid nii hankija kui ka pakkuja vaatevinklist, aktuaalseid vaidlustuskomisjoni ja kohtulahendeid ning sellega kaasnenud muutusi riigihanke maastikul. Treffi ettekanded toimuvad aruteluvormis, kus kahe spetsialisti aktiivse arutelu käigus tõstatakse küsimusi, jagatakse kogemusi ja praktikaid ning otsitakse lahendusi hankevaldkonna kitsaskohtadele.

Lisainformatsioon: https://www.addenda.ee/riigihangete-treff-2023

Glimstedt

Glimstedt on rahvusvaheline advokaadibüroo, mis asutatud 1935. aastal Rootsis. Tänaseks on ettevõte laienenud Baltikumi ja lisaks on koostöölepe Ukraina partneriga Ilyashev & Partners. Glimstedtis töötab üle 200 valdkonna eksperdi.

Lisainformatsioon www.Glimstedt.ee

Kontaktisikud: Ringo Heidmets, Maria Veermäe